Otevření nového dětského a workautového hřiště

Nově je pro veřejnost otevřeno nové dětské a workautové hřiště za areálem Památníku M. a V. Sedláčkových.

1Na ploše cca 750 m2  byl vybudován areál pro malé i velké návštěvníky. Kromě dětských houpaček, pískoviště, kolotoče a velké multifunkční herní sestavy je zde také první workautové hřiště v naší obci. Dále jsou zde umístěny lavičky, piknikový stůl, odpadkové koše a stojan na kola.
Ke stavbě jsme využili pozemek obce, který byl z části využíván pouze jako louka a část byla neobhospodařována z důvodu náletu invazivních dřevin. Vzrostlé stromy byly upraveny bezpečnostním řezem tak, aby bylo možné využívat jejich stín a zároveň nebyli ohroženi návštěvníci areálu padajícími suchými větvemi. Staré pařezy byli odfrézovány, aby nebránili výstavbě oplocení.
Celý areál je přístupný přes původní bránu u úpravny vody a v případě pořádání kulturních akcí v památníku i z prostoru za přírodním hledištěm.
Bohužel se nám nepodařilo získat dotaci ani z programu ČEZu, ani z ŠKODA AUTO.
Celkové náklady ve výši cca 820 tis. Kč šli z rozpočtu obce, nicméně je dobře, že vzhledem k rozloze naší obce se nám podařilo najít prostor i v této její části. Drobné úpravy ještě dozná rozdělení areálu na dětské hřiště a workaut, které je nutné z hlediska platných norem pro dopadové plochy a doplnění hlíny a osetí v místě původního průlehu – od pružinového houpadla směrem k plotu.
Hlavním dodavatelem herních prvků byla firma Monotrend s.r.o., montáž oplocení provedl pan Morávek z Brné, mobiliář dodal Advas s.r.o. Librantice, bezpečnostní řez dřevin realizovali p. Motl a p.Valášek – www.stromservis.cz, frézování pařezů p. Pross z Lipovky a terénní úpravy ZEA Rychnovsko a.s., VaK Jablonné n. Orl. a.s.,  pan Michal Roušavý a Ing. Jan Štěpánek.

Děkuji i všem ostatním, kteří se podíleli na realizaci a přeji Vám hezké chvíle v novém areálu.

Bc.  Vlastimil Zachoval, starostamapaicostarosta obce
Javornice,čp.3,51711