Sběr starého papíru

Plakát ke stažení ZDE

Odpadové Oskary míří k obcím ČR

arnikaOdpadové Oskary míří k obcím ČR
Soutěž Odpadový Oskar vyhlásil spolek Arnika letos poosmé.
Cílem soutěže je popularizace obcí s nízkou produkcí zbytkových odpadů.
Produkce směsného odpadu lze snížit, dokazují to výsledky mnoha měst a obcí, ale také rozbory popelnic.
Podrobné informace o soutěži a o umístění naší obce v přílohách.
Download this file (Poradi_obci_Odpadovy_Oskar_2022.pdf)Výsledky soutěže[ ]434 kB
Download this file (TZ_OO_ČR.pdf)Tisková zpráva[ ]465 kB

Mobilní sběr odpadu

Obecní úřad Javornice pro Vás připravil ve spolupráci s firmou EKOLA České Libchavy s.r.o.
mobilní sběr odpadu, který proběhne v PÁTEK dne 16.9.2022 a bude proveden zastávkovým způsobem.
Více info v letáku v příloze.

ekolamariuspedersen
Download this file (_NEBEZP.odpad_Javornice pátek 16.září 2022.pdf)Informační leták[Mobilní svoz odpadu]49 kB

Zvýšení akceschopnosti jednotky JPO Javornice

logokhkV průběhu prázdnin byl úspěšně dokončen dotační program 21RRD12 z rozpočtu Královéhradeckého kraje na podporu JPO zřízených obcemi.

Program se týkal rozšíření řidičského oprávnění ze skupiny „B“ na skupinu „C“ pro dva členy JPO Javornice (Aleš Čapka a Tomáš Krunčík). Podpora dotace z rozpočtu Královéhradeckého kraje byla ve výši 20 000,- Kč a spoluúčast obce 10 000,- Kč.

Děkuji oběma členům SDH za svědomitou přípravu a gratuluji k získání řidičského oprávnění.

hasmRealizací projektu došlo ke zvýšení akceschopnosti našeho JPO a ke zlepšení zajištění plošného pokrytí Královéhradeckého kraje při požárech, živelných pohromách a jiných mimořádných událostech.

Bc. Vlastimil Zachoval, starosta

Odstávka elektrické energie 19.7.2022

cezlogoDne 19.7. bude odstávka elektrické energie, dotčená místa viz příloha.
Download this file (oznameni-110060845820-cat9dqcd3ihsdr6kfv1g (1).pdf)oznameni-110060845820-cat9dqcd3ihsdr6kfv1g (1).pdf[Informace o dotčených místech odstávkou elektřiny]472 kB

Poděkování uprchlíků z Ukrajiny

Poděkování uprchlíků z Ukrajiny v příloze.
Download this file (Poděkování uprchlíků.pdf)Poděkování uprchlíků z Ukrajiny [ ]282 kB

Odstávka elektrické energie 23.5.2022

cezlogoDne 23.5. bude odstávka elektrické energie, dotčená místa viz příloha.
Download this file (oznameni-110060831885-c9nn2mkd3ihsdr6ke1kg (1).pdf)Odstávka 23.5.2022[Informace o dotčených místech]94 kB

Projekt - výměna laviček a odpadkových košů

lavičky a košemZákladní škola a mateřská škola Javornice zrealizovala výměnu nevyhovujícího mobiliáře ve všesportovním areálu za školou.

Projekt řešil výměnu 13 ks laviček a 4 ks odpadkových košů, které byly ve stavu, který bránil bezpečnému používání.

Celkové finanční náklady byly ve výši 75 649,20 Kč . Realizace proběhla s finanční podporou Nadačního fondu ŠKODA AUTO grantový program „Tady jsem doma“  ve výši 28 100,-Kč.

Dofinancování projektu ve výši 47 549,20 Kč bylo uhrazeno z rozpočtu Obce Javornice.

Realizací projektu došlo ke zpříjemnění prostředí pro trávení volného času dětí i dospělých.
Zároveň byla podpořena osvěta pro třídění odpadů v praxi.

Poděkování za poskytnutou pomoc

Vážení spoluobčané,

převelice děkuji za poskytnutou pomoc při zajištění ubytování pro Ukrajinské uprchlíky v místní Sokolovně.

V současné době je v Sokolovně ubytováno 18 občanů z Ukrajiny z toho 8 žen, 9 dětí do 18 let a jeden muž ve věku 68 let. V bytě na Faře je paní Nadiia Chyzhevská (Štěpánková) s vnukem, vnučkou a pravnučkou.

Díky Vaší pomoci se nám podařilo jim vytvořit dobré podmínky pro dočasný pobyt v naší obci. Jsou nesmírně vděčni za vše, co jsme pro ně udělali. V současné době žádné další požadavky na materiální zabezpečení života v Sokolovně nejsou.

Obec ve spolupráci se Základní školou a mateřskou školou Javornice jim nabídla možnost stravování ve dnech školního vyučování, kterou někteří s povděkem využívají. Za březen mají děti do 18 let stravu uhrazenou, dospělí si ji budou hradit.

Pokud by Vaše další pomoc chtěla spočívat v úhradě obědů konkrétním lidem, zejména dětem do 18 let, nabízíme tuto možnost.

Stravné na den činí 63 Kč.  Pro případnou pomoc s úhradou stravného kontaktujte vedoucí školní jídelny paní Zachovalovou na tel. 732 943 291.

Děkuji všem, kteří se podílíte na jakékoliv pomoci v této záležitosti

V úctě

Bc. Vlastimil Zachoval

starosta obce

Prosba - dovybavení ubytování

Pro dovybavení ubytování v Sokolovně ještě sháníme napínací froté prostěradla rozměr cca  90x200 - jednolůžko a asi 5-6 ks přikrývek, polštáře máme.
Volejte na tel. starosty 737 310 572

Děkuji Vám všem za pomoc.

starosta